• Eposta: info@yolacanerconsulting.com

Konuşma Başlıkları

STAY HUNGRY. STAY FOOLISH

İnovasyonun Altyapısı

İnternet devrimi dünyayı küçülttü ve piyasaları saydamlaştırdı. Rekabet çoktandır yerel olmaktan çıktı. Müşteriler artık dünyanın her yerinden ürün satın alabiliyor, fiyat-kalite karşılaştırmaları kolaylaştı ve daima güncel ürün değerlendirmeleri tüketicinin gözlerini açtı.

Bu koşullarda, kurumlar başarı kriterlerini enine boyuna gözden geçirmeye mecburken, tüm kriterlerin arasında inovasyon kapasitesinin en önemli faktör olduğunu görüyorlar. İnovasyon gücünün kurumların hayat kapısı haline geldiği artık tartışılmaz.

Uğur Tansu Yolaçaner konuşmasında inovasyonun üç boyutuna, (1) zihinsel, (2) donanımsal ve (3) örgütsel, ışık tutuyor ve inovatif kapasitemizi nasıl en kapsamlı ve etkin şekilde kullanabileceğimize ilişkin taze fikirler paylaşıyor.

THE SHAOLIN WAY

Yüksek Performansın Prensipleri

Merkez Çin’de, Zhengzhou ilinin yakınlarında 515 senesinde Hint Budist keşiş Boddhidharma tarafından kurulan bir manastır halen varlığını sürdürmekte. Manastırda yaşayan keşişler 1.500 senedir Shaolin Kung-Fu savunma sanatını büyük adanmışlık ve disiplinle geliştirmekteler.

Shaolin keşişler neredeyse insanüstü bedensel ve zihinsel yetkinliklere sahipler. Bu nedenle, onların yaşam felsefesini ve günlük rutinlerini yakından inceleyerek, yüksek performansın prensiplerine yönelik güçlü ipuçları elde edilebilir.

Uğur Tansu Yolaçaner, Shaolin yolunun modern liderlik anlayışına çok değerli katkısı olduğuna inanıyor. Konuşmasında, sıra dışı performanslar için geliştirilmiş Shaolin Eğitim Programından örnekler vererek, rekabet ortamında başarıya ulaştıran, irade ve ihtisas geliştirici özyönetim prensipleri aktarıyor.

X